טיפולי פוריות:

  • בקרב נשים עם וסתות לא סדירות או בעיות ביוץ מקובל להתחיל בטיפול תרופתי להשראת ביוץ. הטיפול ניתן עי כדורים או על ידי  זריקות תת עוריות משולבות עם זריקה לתזמון הביוץ.

  • כלומיפן ציטרט/איקקלומין- כדור לבליעה הניתן החל מיום 3-5 לווסת למשך 5 ימים. בסיום הטיפול מבוצע מעקב של בדיקות דם + אולטרסאונד למעקב זקיקים וקביעת מועד הביוץ. כאשר זקיק אחד לפחות מגיע לגודל של 18-20 מ"מ עשויה להינתן זריקה להשראת ביוץ. בני הזוג מקבלים הדרכה לגבי תזמון קיום יחסי מין או ביצוע הזרעה בהתאם לתוכנית הטיפול.

  • טיפול הורמונלי לגירוי שחלתי מבוקר - (גונל F , פיוריגון)- טיפול בזריקות יומיות החל מתחילת המחזור ועד הביוץ. במהלך הטיפול מבוצע מעקב הדוק אחר גדילת הזקיקים בשחלה באמצעות בדיקות אולטרסואנד חוזרות ובדיקות דם להערכת התגובה השחלתית. זריקת אוביטרל להשראת ביוץ תינתן כאשר תמונת האולטרסאונד תדגים לפחות זקיק אחד בגודל של 18-20 מ"מ . קיום יחסים או הזרעה בהתאם להדרכת רופא.

 

 

הזרעה תוך רחמית (IUI) – במידה ומדובר בהפרעה קלה עד בינונית באיכות הזרע ניתן לבצע הזרעה מלאכותית . במקרים אלו  הזרע עובר תהליך קצר בו מבודדים מתוך הזרמה את הזירעונים בעלי התנועה והצורה התקינים, ומקנים להם כושר הפריה משופר. את התמיסה המכילה ריכוז גבוה של זירעונים מחדירים  בעזרת צינורית דקה, ישירות לחלל הרחם בסמוך לחצוצרה בה ממתינה הביצית בציפיה להפריה. הזרעה מלאכותית, היא פעולה פשוטה אשר אינה כרוכה בכאבים  ומתבצעת במרפאה.